23. Walne Zgromadzenie KPŻ – Nowa Słupia 2020 r.

23. Walne Zgromadzenie KPŻ – Nowa Słupia 2020 r.

Po czasie izolacji oraz odwołanego rejsu, jakaż to ulga móc się spotkać z przyjaciółmi.

Na miejsce naszego spotkania została wybrana Willa Czarownica w Nowej Słupi u podnóża Gór Świętokrzyskich z widokiem na św.Krzyż.

Jak zawsze pierwszego dnia dla przyjezdnych było przygotowane ognisko, gdzie strudzeni i głodni mogliśmy cieszyć się swoją obecnością i ciepłą strawą.

Następnego dnia jak zawsze po porannym rozruchu i niespieszym śniadaniu była okazja do podsumowania mijającego i jednocześnie wymagającego roku. Nie obyło się bez burzliwej dyskusji i

Na wieczór zaplanowana została uroczysta kolacja, a żeby docenić walory krajobrazowe poszczególne podgrupy eksplorowały okolice, natomiast najbardziej zacięci postanowili wspiąć się na Górę i zwiedzić część Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów wraz z wizytą na wieży klasztornej (ależ wiało) i kryptami klasztornymi.

Po takiej wycieczce Daria zorganizowała wyprawę do Krzyżtoporu, gdzie znajdują się ruiny XVII zamku – ależ projektant miał rozmach. Koniecznie pobierzcie aplikację z zamku, dzięki której możemy wyobrazić sobie jak zamek mógł wyglądać w czasie swojej świetności.

Walne Nowa Słupia 2020
Comments are closed.
%d bloggers like this: